Zahradní zástěny ochrání nejen před sluncem

Zástěna pergoly, zahradní zástěna

Většina z nás zná zástěny a paravány zejména pro použití v interiérech, pro oddělení či rozdělení prostoru, nebo pro převlékání. Svou funkci mohou ale dobře plnit i na zahradě či vchodu do domu. A nejen to. Zahradní zástěny Vás mohou ochránit nejen před sluncem, ale mohou vytvořit také ochranu Vašeho soukromí. To se může hodit nejen při posezení s rodinou a přáteli, ale také při pobytu na zahradě, na terase, v bazénu, vířivce nebo při slunění.

Většina nabízených zahradních zástěn je nabízena v přírodním provedení, tedy ze dřeva nebo rákosu. U těch je však složitější údržba, nemáte širokou nabídku vzorů ani barev. Pokud se poohlížíte po designovém a zároveň funkčním prvku Vaší zahrady, můžeme Vám doporučit hliníkové zahradní zástěny a paravány od nás.

Nabízí se několik řešení. Zahradní zástěny nebo paravány mohou být přenosné, ale také pevně zabudované. Ale i tak je možné mít zástěny rozkládací nebo posuvné, aby jste ušetřili volný prostor v případě, že je zrovna nepotřebujete. Pokud jste například již skončili Vaší koupel nebo radovánky v bazénu, jste již převléknuti z plavek, můžete zástěnu opět zatáhnout nebo paraván složit. Mohou tak být vlastně částečně mobilní.

Pokud máte dostatek prostoru nebo jiný požadavek na funkci zástěn, mohou být přidělané na pevno. To se nabízí například u bočnic zahradních pergol, vchodu na zahradu, oddělení části zahrady, zástěny u vchodu do domu apod.

I na těchto zástěnách vyrobených z hliníku můžete mít popínavé rostliny, kterou mohou být pěkným zeleným doplňkem Vámi vybraného vzoru.

Jako boční stěny nebo podhledy Vám nabízí částečnou ochranu před slunečními paprsky, zejména ale ochrání Vaše soukromí.