oplocení, hliníkový plot

Oplocení je důležitou součástí Vašeho domu nebo zahrady. Proto je dobré se i na tento prvek zaměřit před započetím stavby či rekonstrukce. Je potřeba vyhodnotit, na kolik má ochránit Váš pozemek před pohledy kolemjdoucích, proti nezvaným návštěvám. Ale také na kolik má být Váš plot designovým prvkem. A samozřejmě jaké jsou Vaše finanční možnosti nebo kolik času a prostředků chcete věnovat jeho údržbě.

Odpověď na otázku „jak si vybrat oplocení“ nemusíte hledat na www.google.cz, odpovíme Vám v následujícím článku.

Klasickou a levnou variantou je oplocení z pletiva. Výhodou je nejen cena a možná rychlá instalace. Nenabízí však tolik soukromí a zastíněním pomocí sítí si moc nepomůžete. Nebrání dobře proti nevítaným návštěvníkům, protože lze ho lehce překonat.

U dřevěného oplocení jsou vyšší nároky na údržbu. O takové ploty se musíte pravidelně starat. Jsou náchylné na povětrnostní vlivy, sluneční svit. Omezeni jste také při výběru designu a barev.

Kamenné oplocení se také nehodí ke každému domu. Můžete zvolit kamenné obložení zdiva, které je poměrně náročné a nákladné. Nebo se nabízí možnost masivního plotu kameniva s pletivem, tzv. gabiony. Je sice neprůhledné, z kameniva se dají složit zajímavé obrazce. S výběrem barev jste ale také poměrně omezeni. Nabízí se také možnost betonových panelů. To ale spíše mluvíme o oddělovací zdi, než pěkném plotu pro Váš dům.

Kované oplocení nabízí velké možnosti, hlavně co se týče vzorů. Ochrana soukromí je podstatně nižší, jsou dost průhledné. S individuálními požadavky pro kované ploty se také připravte na individuální ceny. Jejich váha není zrovna nejmenší a tomu je potřeba se přizpůsobit.

Oplocení z plastu může být relativně levné a dost podobné jiným materiálům. Ale jen na první pohled. Levné plastové dílce jsou často s velkým podílem recyklovaného materiálu bez větších záruk a bez potřebné ochrany před UV zářením. Takové díly podléhají rychlejšímu stárnutím a vadám materiálu, než očekáváte.

Proč se u oplocení rozhodnout právě pro hliníkový plot?

Protože je dobrým, ne-li nejlepším řešením pro většinu shora zmíněných hledisek pro oplocení domu či zahrady. Hliníkové ploty jsou nenáročné na údržbu. Nepodléhají korozi, nestárnou pod vlivem slunečního záření, deště, sněhu. Nemusíte je brousit, natírat, lakovat. Šetří tak Váš čas i peníze.

Hliník je nejen odolný materiál, ale také velice lehký. To usnadní nejen stavbu, ale i montáž.

Hliníkový plot Vám poskytne právě tolik soukromí, kolik požadujete. Máte totiž na výběr velké množství vzorů, které jsou více či méně průhledné. Tím se stává Vaše oplocení také designovým prvkem, něčím jedinečným, lišícím se od ostatních. Můžete zvolit je decentní linky nebo moderní či extravagantní design. Zapomeňte na obyčejné plaňky nebo nudné lamely…

K výběru je pak ještě větší množství barev, více jak 180 odstínů. Díky způsobu lakování máte záruku, že barva vydrží, nezmění odstín, nevybledne, neoloupe se.

Navíc sladíte design branky, vjezdové brány, balkonového zábradlí a oplocení. Prostě bude všechno ladit. Proto moderní hliníkové ploty od nás!

Praha a okolí, Plzeň, Teplice, Ústí nad Labem, Litoměřice, Most, Chomutov a okolí, Louny, Žatec, Karlovy Vary, ale i Brno– to je oblast zaměření této firmy, ale nebrání se realizaci hliníkového plotu v kterékoliv jiné části České republiky.

Stylová ochrana Vašeho pozemku.

Naše firma AST PLOTY s.r.o. patří k renomovaným firmám s dlouholetými zkušenostmi a znalostmi ve svém oboru. Na vaše přání vám zhotovíme hliníkové ploty, vjezdové brány a jiné prvky, které budou krášlit váš interiér. Dále máme k dispozici různé hliníkové plotové dílce, vjezdové brány, vjezdové brány posuvné, nabízíme také výplně pergol a hliníkové zábradlí.