hliníkové ploty, hliníkový plot, alu plot, moderní hliníkové ploty

Hliníkový plot – plot, jaký jste si vždy přáli.

Kovové ploty jsou ve srovnání s jejich dřevěnými a kamennými „protějšky“ daleko pevnější a mají také delší životnost. Přírodní dřevo vypadá krásně a esteticky, ale je příliš citlivé na vliv svého přírodního prostředí. Průměrná životnost jakéhokoli kovového plotu je nejméně 20 let. Svařované a kované ploty, které se vyznačují vysokým stylem výkonu a silou svých základních prvků, lze bez problémů používat po několik desetiletí.

Ovšem na trhu se stále častěji objevují i ploty hliníkové. Hliníkový plot je lehčí, snáze se instaluje a je mnohem silnější než kované železné ploty. Díky stejnému vzhledu a stylu se hliníkový plot stává atraktivní alternativou k těžkým kovaným železným konstrukcím.

Hliníkové ploty se vyznačují především svou odolností, ale především svou bezúdržbovou stálostí. Není tedy zde potřeba každoročně plot brousit a natírat. Hliníkové ploty lze čistit mýdlovou vodou a štětcem, aby se odstranil ptačí trus, prach a nečistoty. Běžná údržba také zahrnuje oplach proudem vody, například ze zahradní hadice. Hliníkové ploty jsou tedy v podstatě bezúdržbové.

Modulární konstrukce hliníkových plotů zjednodušuje také veškeré opravy. V případě, že je plotová tyč poškozená, lze ji snadno vyjmout a vyměnit. Protože hliník je poměrně lehký kov, konstrukce nevyžaduje silnou podporu, což výrazně zvyšuje jeho dekorativní vlastnosti. Z hliníku je vyrobeno mnoho různých plotových prvků, které zvyšují šance na individuální provedení.

Stylová ochrana Vašeho pozemku.

Naše firma AST PLOTY s.r.o. patří k renomovaným firmám s dlouholetými zkušenostmi a znalostmi ve svém oboru. Na vaše přání vám zhotovíme hliníkové ploty, vjezdové brány a jiné prvky, které budou krášlit váš interiér. Dále máme k dispozici různé hliníkové plotové dílce, vjezdové brány, vjezdové brány posuvné, nabízíme také výplně pergol a hliníkové zábradlí.